Rengeteg különleges macskafajtával találkozhatunk, azonban a birman és a burmai szent templommacska magával ragadó, misztikus szépsége szinte mindenkiben maradandó nyomot képesek hagyni!
A két macskafajta azonban könnyen összekeverhető. Ebben a blogbejegyzésünkben most ezt a két csodálatos cicát fogjuk összehasonlítani és a fajták közötti különbségeket részletesen ismertetni.
A birman és a burmai templommacska izgalmas legendája
E két macskafajtának az eredetét két, izgalmas legenda övezi.
A burmai szent templommacska Délkelet-Ázsiából származik, először a ‘30-as évek körül került a fajta az Egyesült Államokba: a nőstény macska, aki először tette mancsait az amerikai partra a Wong Mau névre hallgatott, majd vált a fajta alapítójává az Egyesült Államokban.
A birman macska misztikus legendája szerint a fajta Ázsiában, a Khmer nép szent templomaiban éltek, ahol az istenek kedvenceként voltak tisztelve. Egyes történetek szerint a macskafajta jellegzetes, kék szemét és puha fehér mancsait egy istennőtől kapta, akinek különleges helyet foglaltak el a birman macskák a szívében.
Az 1920-as évekre azonban a birman már fellelhető volt Franciaországban is, majd egész Európát meghódította.
A birman és a burmai szent templommacska külső jegyei – ezekre a különbségekre figyelj
A burmai szent templommacska közepesen nagy termetű, ámbár izmos fajta, rövid, selymes bundával. Jellegzetessége az úgynevezett point mintázat, avagy a sötétebb végtagok, arc, fül és farok.
A birman cica hasonlóan közepesen nagy termetű, hosszú testtel és lábakkal. Félhosszú, pihe puha bundájuk, értelmes tekintetük és kíváncsi természetük immár rengeteg gazdi szívébe lopta be magát jellegzetes színeikkel együtt. A birman szintén point mintázatú, bár a négy fehér mancs, avagy a kesztyű is ismertetőjegyük.
A birman és a burmai macska személyisége
Mik a fő különbségek a két fajta személyiségében?
Tudtad, hogy a burmai macskákat “kutya-macskaként” is emlegetik? Bizony, ezek a cicák nagyon kíváncsiak és társaságkedvelőek, akik ráadásul kifejezetten intelligensek is, gazdijukat pedig egész nap követik otthon.
A birman cica nyugodt, kiegyensúlyozott természettel rendelkezik. Hasonlóan kíváncsi fajta, szeretnek mindent felfedezni és megérteni. Kedvelik az ember társaságát, gazdájukkal életre szóló kötődést alakítanak ki. Csendesek, kedves természetükből adódóan pedig más állatokkal és gyerekekkel is remekül kijönnek.
Így teszi a Te életed is csodálatosabbá egy birman cica
Tudtad, hogy Birman cicáink jótékony hatást gyakorolnak az emberekre? A Birman szeretete, jelenléte és kedvessége remek hatással van a gyermekekre, de Neked is rengeteg erőt adhat négylábú társad a nehéz élethelyzetek, pl. egy betegség vagy válás leküzdésében. Ezekből a cicákból egy karakteres, csakis rájuk jellemző nyugalom és biztonság árad, ami mindenki lelkének megadja azt a törődést, amire vágyik.
Birman és burmai szent templommacska: Összegzés
Összegzésképp bátran kijelenthetjük, hogy a két macskafajta első ránézésre könnyen összekeverhető, hiszen mindkettő neve utal származási helyükre. Ezen kívül mintázatuk és személyiségük is hasonló, fontos különbség viszont, hogy a Birman nyugodtabb, kiszámíthatóbb természetű.
Ugye Te is szeretnél hű társra lelni egy Birman cicában? Nézd meg elérhető kiscicáinkat és keress minket bátran a részletekért!